Друга конференція Громадської організації «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти»

13 березня 2019 року в місті Києві було проведено Другу конференцію Громадської організації «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти».

Основним завданням цього комунікативного заходу стало поширення інформації про діяльність Асоціації. Об’єднання нових симпатиків організації, створення умов для їх вступу до організації, планування та зацікавлення до реалізації  стратегії діяльності організації в рамках її статутної діяльності.

Виходячи з принципу незалежності, принципового відкинення використання адміністративного ресурсу Координаційною радою Асоціації було прийнято рішення провести конференцію поза межами закладів мистецької освіти. Вже вдруге було вибрано один з конференц-залів готельного комплексу «Турист». На договірних умова в межах фінансових можливостей  Асоціації було орендовано приміщення. Тому регламент проведення  конференції був досить жорсткий.

Під час підготовки до конференції  проведено онлайн реєстрацію (до 4 березня 2019 року), де також, було надано можливість запропонувати питання, які цікаво було б  висвітлити підчас проведення конференції. До участі зареєструвалося 50 осіб. Прибуло 36 осіб. На запрошення Асоціації для участі в Конференції Директоратом мистецької освіти Міністерства культури України було делеговано державного експерта з питань комунікації Ольгу Журову.

Голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти», директор Львівської музичної школи №6 ім.Б-Ю.Янівського Богдан Ховзун прозвітував представивши презентацію «Перший рік, чим пишатися і чого прагнути» (посилання…). Доповідачем було визначено основні напрямки роботи на яких Асоціація зосереджувалася в перший рік діяльності. А саме: освітні заходи, підвищення кваліфікації; комунікативні заходи; захист інтересів суб’єктів освітньої діяльності; нормотворча діяльність; апробаційна, експериментальна, пошукова діяльність. Крім того, було зосереджено увагу на планованих напрямках роботи у 2019 році, – організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників та керівників; створенні дієвих, ініціативних осередків Асоціації у всіх регіонах України; постійній дієвій участі у процесі формування нормативно-правової бази діяльності мистецької освіти.

Цікавою та дуже широкою та різноманітною за тематикою була презентація члена Координаційної ради Асоціації, директора Харківської школи мистецтв №5 ім.І.Дунаєвського Оксани Кравчук «Від теорії до практики. Розвиток мистецької школи в сучасних умовах. Новітні тенденції» (посилання …..). Розкривалися цікава інформація від загальних принципів громадської та проектної діяльності, до вузьких питань термомодернізації мистецької школи, від міжнародних проектів до питань організації навчально-виховного процесу в закладі мистецької освіти та взаємодії з Засновником школи.

Між доповідями учасникам конференції було запропоновано спробувати на практиці роботу на онлайн платформі KAHOOT. Крім відповідей щодо тематики конференції, які були важливими організаторам, було показано, як практично можна впроваджувати такі платформи в освітній процес мистецьких шкіл. Результати опитувань тут …..

Найочікуванішою та найжвавішою стала панельна дискусія «Освітні програми. Початки впровадження» (посиланння). На жаль, за браком часу, та складу самих спікерів гострої дискусії не вийшло, але все ж було ряд запитань та інформацій, які додали певної перчинки цій частині Конференції. Зокрема, порівняльна таблиця кількості навчальних годин у навчальних планах починаючи з 1988 року та у освітніх програмах елементарного рівня; питання правової підставності запровадження освітніх програм та ряд інших. Учасниками цієї частини Конференції були Ігор Нич – директор Трускавецької школи мистецтв ім.Р.Савицького, Людмила Кочевенко – директор Житомирської дитячої музичної школи №2 ім.С.Ріхтера, Олена Охрим – директор Ужгородської музичної школи №1 ім.П.Чайковського, Оксана Кіселичник – завідувачка фортепіанним відділом Трускавецької школи мистецтв ім.Р.Савицького

Кожен учасник Конференції, разом із іншими матеріалами, отримав такого подячного листа:

Шановний Учаснику Другої конференції громадської організації «Всеукраїнської асоціації закладів мистецької освіти»!

Дякуємо за активну позицію в питаннях розвитку мистецької освіти України. Впевнені, що наша конференція  відкрила нові можливості в реалізації позитивних змін, у мистецькій освіті.

Розраховуємо на активну діяльність у Громадській організації «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти!

Надіємося на плідну співпрацю!

«Професійно, в партнерстві – до успіху!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *