МІЖНАРОДНА ПЕДАГОГІЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ РОЗВИТКУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ПОЧАТКОВОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ «ARTS FOR HEARTS» в Україні відбулася 27 квітня 2020 року! Вітаємо всіх і запрошуємо до спільної праці, долучившись до ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти».

Організатори заходу:
Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти;
ГО Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти;
Дитяча школа мистецтв № 5 ім. І. О. Дунаєвського (м. Харків), http://dshm5.com.ua

Це платформа для підвищення професійної майстерності викладачів мистецьких навчальних закладів, які впроваджують інклюзивне навчання та визначають ключові проблемні питання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

У конференції безпосередньо взяли участь понад 420 осіб, майже 700 слухачів он-лайн, серед яких – викладачі мистецьких навчальних закладів та всі зацікавлені в розвитку інклюзивного навчання у закладах освіти з різних куточків України, 1742 переглядів на сторінці https://www.youtube.com/watch?v=TST_4IrrfHQ&fbclid=IwAR3bJN2J2vrc6xUutVe6avSqht_iuuOUlztgkUP32sz7dLSiJsLPiOxDA-E, виявили інтерес до заходу 10715 осіб.

Учасників привітали:
?депутат Верховноi Ради України, перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики – Iрина Констанкевич;
?музикант, співачка, громадський діяч, переможниця популярного телепроекту “Голос країни” (канал 1+1, 2019 р.) – Оксана Муха.

Виступи учасників пленарного засідання були присвячені різним аспектам запровадження інклюзії в початковій мистецькій освіті.
           Слухачі почули:
? викладача з Америки – Stephen Benham (м. Піттсбург);
? директора Міжнародного музичного фестивалю “Харківські асамблеї” – Ірину Сухленко (м. Харків);
? доктора педагогічних наук, професора кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології Хортицької навчально-реабілітаційної академії – Маргариту Дергач (м. Запоріжжя);
? голову ГО “Всеукраїнської організація музикотерапевтів України” – Ольгу Безклинську (м. Біла Церква);
? художницю, режисера, акторку та сценаристку, кореспондента, волонтера – Маріанну Смбатян (м. Запоріжжя);
? голову ГО “Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо “VESELKA TV” – Діну Ібрагімову (м. Київ);
? керівника БФ “Квіти Життя” та ГО “Особлива майстерня – мистецтво для аутизму” –  Наталію Івашуру (м. Харків);
? музикантку, вокалістку гурту “Джалапіта” – Соломію Чубай (м. Львів);
? голову ГО “Все робимо самі!” – Богдана Купчинського (м. Житомир);
? заслуженого діяча мистецтв України, викладача-методиста Львівської ССМШІ ім. С. Крушельницької – Людмилу Закопець (м. Львів);
? директора Державного науково- методичного центру змiсту культурно мистецької освiти України Марину Бриль (м. Київ).

  • Головна   ціль заходу – це змінити філософію відношення суспільства до людей з особливими потребами, відкрити можливість навчання дітям з особливими освітніми потребами в мистецьких закладах освіти від початкової до професійної, підтримати творчі особистості з особливими потребами в розвитку свого професіоналізму у мистецтві вже зараз, виховувати суспільство та особливо молоде покоління українців в толерантності, повазі до людей з особливими потребами.  Залучення всіх органів центральної та органів місцевої влади, зацікавлених осіб  для створення умов для навчання учнів з особливими освітніми потребами. Будівництво нових сучасних закладів.

РЕЗОЛЮЦІЯ

Завершилася МІЖНАРОДНА ПЕДАГОГІЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ

РОЗВИТКУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ПОЧАТКОВОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ «ARTS FOR HEARTS» в Україні, яка була спрямована на розвиток інклюзивної мистецької освіти в початкових мистецьких закладах країни. Усі бажаючі з числа учасників мали змогу висловити свої пропозиції та надати запитання, висловити свої враження від побаченого та почутого. Обробивши поставленні запитання, надані пропозиції зроблено такий підсумок, що необхідно:

1. Звернутися до  Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики з пропозицією подальшої спільної праці по організації, необхідної роботи над розробкою  нормативно-правових документів для розвитку інклюзивної мистецької освіти. Звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням залучити організаторів:

Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти;
ГО Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти;
Дитяча школа мистецтв № 5 ім. І. О. Дунаєвського (м. Харків), http://dshm5.com.ua до спільного виступу перед депутатами Верховної Ради України для безпосереднього інформування.

2. Звернутися до Асоціації міст України з проханням залучити організаторів:

Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти;
ГО Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти;
Дитяча школа мистецтв № 5 ім. І. О. Дунаєвського (м. Харків), http://dshm5.com.ua до спільного виступу перед Міськими головами, головами ОТГ для організації взаємодії по організації інклюзивної мистецької освіти, а саме: виділення додаткового контингенту в школах, облаштування приміщення школи та кабінетів необхідним додатковим обладнанням, що враховує особливі потреби учнів з ООП, введення в штатний розпис практичного психолога, асистента дитини, відповідно сучасним нормативам, налагодження співпраці між інклюзивними ресурсними центрами та мистецькими школами, закріплене певною формою документально, запровадження стимулювання викладачів мистецьких шкіл до навчання дітей з ООП та підвищення особистої кваліфікації за допомогою доплат.

3. Звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо внесення змін в Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури в частині урахування та заохочення педагогічних працівників до розроблення та впровадження нових методик роботи, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами, нагородження почесними званнями.

4. Продовжувати створювати інформаційний простір в суспільстві, створювати інструктивну базу.

5. Організувати допомогу в підготовці молодих викладачів до роботи з учнями з особливими потребами.

6. Провести заходи (тренінги, семінари, курси) для викладачів мистецьких шкіл  в кожному обласному центрі України по розвитку інклюзивної мистецької освіти.

7. Започаткувати педагогічну інтернет-конференцію розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти «ARTS FOR HEARTS» щорічно з залученням міжнародних колег.

5. Організувати співпрацю с закладами освіти, що займаються вивченням питань навчання дітей з ООП та підготовкою фахівців Спеціальної та інклюзивної освіти  задля допомоги у підготовці молодих викладачів, що навчаються, до роботи з учнями з особливими освітніми потребами.

6. У співпраці з Міністерством освіти та науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України на базах підвищення кваліфікації та в ВНЗ організувати навчальні та просвітницькі заходи (тренінги, семінари, курси) для викладачів мистецьких шкіл в кожному обласному центрі України з питань розвитку інклюзивної мистецької освіти та вивчення підходів в організації навчання дітей з ООП.

8. За підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України  розробити Положення про організацію інклюзивної мистецької освіти та необхідних документів для регулювання питань навчання, підвищення кваліфікації, співробітництва з ІРЦ та регулювання фінансової підтримки на розвиток інклюзивної мистецької освіти.

2 коментар до “МІЖНАРОДНА ПЕДАГОГІЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ РОЗВИТКУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ПОЧАТКОВОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ «ARTS FOR HEARTS» в Україні відбулася 27 квітня 2020 року! Вітаємо всіх і запрошуємо до спільної праці, долучившись до ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти».”

  1. Доброго дня,де Я можу скачати сертифiкат цього Вебiнару?

    1. На жаль ні… Сертифікат згодом надійде на вашу електронну адресу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *