16 травня 2022 року відбулася Науково-практична онлайн платформа “Мистецька освіта “WAR – POST”: історії, реалії, перспективи”. Платформа – це захід з підвищення кваліфікації педагогічних працівників мистецької освіти.
Онлайн платформа стала місцем знайомства з новими спікерами, лекторами, а принцип вільного мікрофона – це можливістю кожного долучитися і бути почутим, кожному учаснику спробувати себе в креативній ролі, відкрити свої нові можливості.
Головні теми, які розкривалися під час проведення платформи:
- Ретроспектива мистецької освіти під час війни та повоєнні часи: досвід ХХ ст.
- Освітня діяльність в умовах воєнного стану: теперішній час.
- Концепт мистецької освіти у парадигмі майбутнього.
Виступи спікерів, які були покликані розкрити основні теми платформи:
- Тетяна Каблова (м. Київ) «Мистецька освіта у воєнний та повоєнний часи: занепад чи відродження?».
- Роксоляна Гавалюк (м. Львів) «Шляхи реорганізації української фахової музичної освіти Галичини в період німецької окупації».
- Лілія Шевчук-Назар (м. Львів) «Вітаїзм як світоглядний оптативний модус українського мистецтва: ретроспективи, виклики сучасності та перспективи».
- Тамара Самоварова (м. Харків) «Самоосвіта викладача: необхідність продиктована часом».
- Лариса Столярова (м. Миколаїв) «Форми і напрямки роботи мистецької школи в умовах воєнного стану. Проблеми, реалії, перспективи».
- Оксана Кравчук (м. Харків) «Аналіз ресурсів педагогічного колективу мистецької школи та здатність в умовах воєнних дій реалізовувати освітню діяльність».
Грунтовні знання, науковий підхід та практичний досвід, поширений доповідачами, дав змогу учасникам сформувати ряд компетентностей, які можна і потрібно застосовувати у практичній, педагогічній та управлінській діяльності.
Захід поєднав викладачів і керівників з різних куточків України від Ужгорода до Харкова, від Чернівців до Бахмута, від Одеси до Києва.
Усі охочі матимуть можливість переглянути відеозапис платформи за посиланнями розміщеними на офіційному сайті, Facebook сторінці та YouTube каналі ГО “Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти” та за бажанням долучитися до майбутніх заходів.
Відгуки слухачів спонукають організаторів до подальшої організації та проведення зустрічей, семінарів, конференцій, під час яких учасники мають змогу познайомитися з новими колегами, обмінятися досвідом, отримати нову інформацію про ситуацію у мистецькій освіті, зануритись у глибини історії розвитку культурно-мистецької освіти, культурної спадщини. Побудувати парадигму змін у розвитку мистецької освіти після Перемоги.
Привітала учасників конференції директор Державного науково-методичного центру якості культурно-мистецької освіти – Марина Бриль.
Захід провели Богдан Ховзун – голова Всеукраїнської асоціації закладів мистецької освіти”, член Громадської ради Держмистецтва, директор Львівської музичної школи № 6 ім. Б-Ю. Янівського, Оксана Кравчук – членкиня координаційної ради “Всеукраїнської асоціації закладів мистецької освіти”, директорка Школи мистецтв №5 ім. І.О.Дунаєвського, м.Харків.