“Шопенівська весна” навчала!

    

        3-5 травня 2019 року в рамках І Міжнародного конкурсу піаністів «Шопенівська весна» відбувся навчальний семінар з підвищення кваліфікації педагогічних працівників мистецьких закладів освіти. Організаторами якого є ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти» та Луцька музична школа №1 ім. Фридерика Шопена.

Понад 140 учасників семінару мали можливість почути лекції та майстер-класи знаних професорів музичних академій України, Польщі та Білорусі. Зокрема, ґрунтовним дослідженням музичного мистецтва Польщі поділилася доктор мистецтвознавства Музичної Академії імені Ігнація Падеревського в Познані Яніна Татарська на тему «Навколо польської фортепіанної музики ХІХ – ХХ ст.».

Лекцію доповнювали музичні ілюстрації професора Музичної Академії імені Ігнація Падеревського в Познані Анджея Татарського.

Цікавим, насиченим і своєрідним було семінарське заняття та майстер-клас професора Білоруської державної академії музики, народного артиста Республіки Білорусь Ігоря Оловнікова на тему «Сучасні тенденції в інтерпретації клавірної музики епохи бароко».

«Комплексний підхід до формування виконавської майстерності піаніста» – тема семінарського заняття та майстер-класу професора Київської Національної Музичної Академії імені П.І. Чайковського, заслуженого артиста України Юрія Кота. Професор власними прикладами та  порадами надав можливість учасникам семінару побачити, як правильно підходити до формування виконавської майстерності.

Виступи конкурсантів дали можливість побачити та відчути різні підходи до підготовки участі в конкурсі «Шопенівська весна», а також звірити та внести зміни у свої педагогічні методи.

Члени  «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти», директор Луцької музичної школи №1 ім. Фридерика Шопена – Ольга Чуріна та директор Львівської музичної школи №6 ім. Б-Ю. Янівського – Богдан Ховзун відкрили учасникам семінару свіжу, актуальну інформацію щодо змін у початковій мистецькій освіті України.

Голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти» – Богдан Ховзун проаналізував, зробив порівняльну характеристику типових навчальних планів та освітніх програм. Найголовніше, учасникам семінарського заняття було надано практичні рекомендації щодо застосування нових підходів у реалізації освітнього процесу в мистецьких школах при застосуванні типових освітніх програм.

Навчальний семінар у Луцьку дав реальну можливість його учасникам отримати педагогічний та методичний контингент, можливість живого спілкування з досвідченими педагогами – членами журі конкурсу, спілкування між собою, що створило творчу зацікавлену атмосферу навчального семінару.

Щира подяка членам ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти» за допомогу в організації та проведенні навчального семінару, за неперевершену атмосферу педагогічним працівникам та адміністративно-технічному персоналу школи.

Попереду нові, цікаві проекти, в тому числі й щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників мистецьких закладів освіти.

 До нових зустрічей!